دانش خانواده
پزشکی و سلامت🔞

آموزش تنگ کردن واژن بدون جراحی|چطوری واژن مو تنگ کنم ؟

دانش خانواده دانش خانواده
تنگ کردن واژن
تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن بدون جراحی

تنگ کردن واژن یکی از فرایندهای درمانی برای خانم هاست که محبوبیت آن بیشتر از قبل شده است. شل شدن یا گشاد شدن واژن تقریبا برای تمام خانم ها در سراسر دنیا اتفاق می افتد و با وجود اینکه یک مشکل فراگیر است، کمتر در مورد آن صحبت می شود. پایین بودن اعتماد به نفس خانم ها در این زمینه باعث شده در مورد گشادی واژن و سایر مشکلات مربوط به بانوان، از جمله بی اختیاری ادرار و خشکی واژن ، حتی با نزدیکترین فرد زندگی خود هم صحبت نکنند.

توجه نکردن به مسئله گشادی واژن باعث می شود لذت جنسی در خانم کاهش پیدا کرده و حتی منجر به کاهش تمایلات جنسی در فرد می شود.

عوامل مختلفی باعث علت گشادی واژن می شوند که مهم ترین آنها زایمان طبیعی و یائسگی است. امروز بسیاری از خانم ها به دنبال راه های تنگ کردن واژن هستند. در انتخاب روش مناسب برای تنگی واژن در نظر گرفتن برخی مسائل، از جمله میزان اثر بخشی روش، عوارض و ماندگاری آن اهمیت زیادی دارند.

روش های مختلفی برای تنگی واژن وجود دارند که هر کدام دارای خطرات، مزایا و معایبی هستند. این روش ها شامل روش های جراحی، غیر جراحی و روش های تهاجمی و غیر تهاجمی می باشند. یکی از این روش ها استفاده از دستگاه هیگز است که یک روش کاملا جدید و بدون عارضه است. با شناخت روش های تنگ کردن واژن بهتر می توانید تصمیم بگیرید و گزینه مناسب را انتخاب کنید.

برخی توصیه می کنند از روش های طبیعی تنگ کننده واژن استفاده کنید و برخی دیگر جراحی را پیشنهاد می کنند. اما توصیه ما این است بهترین روش، همان است که بیشترین اثربخشی و کمترین عارضه جانبی را به همراه دارد.

تنگی واژن به روش های طبیعی
تنگی واژن به روش های طبیعی

تنگی واژن به روش های طبیعی

برخی مواد غذایی موجود در آشپزخانه می توانند تاثیرات مثبتی بر روی ناحیه واژن شما داشته باشند، این مواد و خوراکی ها عبارتند از: سرکه و آلوئه ورا.
سرکه حاوی ترکیبات طبیعی است که می توانند به رفع عفونت واژن کمک کنند. آلوئه ورا نیز سرشار از اسید فولیک، ویتامین A، زینک، پتاسیم، کلسیم و سدیم است که همگی در حفظ سلامت واژن موثر هستند.
اما آیا استفاده از سرکه یا آلوئه ورا روش های موثری برای تنگ کردن واژن محسوب می شوند؟ خیر! این مواد طبیعی به پیشگیری از گشاد شدن واژن، بروز برخی بیماری های مقاربتی و درمان عفونت کمک می کنند، اما تنگ کننده واژن موثر و دائم محسوب نمی شوند.

راههای طبيعي سفت و تنگ کردن واژن

  1. براي تنگ کردن واژن یک رژیم غذایی سالم انتخاب کنید

یکی از بهترین شیوه های ممکن برای تنگ کردن واژن، پیروی از یک رژیم غذایی سالم است تا بطور طبيعی به سفت و محکم شدن کف لگن کمک کند. بر مبنای تحقيقات انجام شده در این زمينه، شما باید خوراکي هایی استفاده کنید که مملو از استروژن هستند. زغال اخته، انار، دانه کنجد، سویا، هویج، انواع توت و سیب تمامی از میوه هایی هستند که ميزان زيادی از استروژن لازم براي بدن را تأمين ميکنند. همچنين، توصیه ميشود تا میتوانید از غلات کامل سبوس دار، کربوهیدرات ها و پروتئین های حیوانی ارگانیک استفاده کنید.

تنگ کردن واژن
تنگ کردن واژن

2-برای تنگ کردن واژن از کرم هاي گیاهی استفاده کنید

پس از تمیز کردن خود، از کرم هاي گیاهی براي بازیابی حالت کشسانی عضلات واژن استفاده کنید. شما باید از دکتر تان بخواهید تا بشما در پیدا کردن مناسب ترین کرم براي ناحیه ي واژن کمک کند. از ژل، آب و روان کننده ها استفاده کنید تا کمک کنید که حرکت آن نرم و اسان باشد. در واقع، استفاده از ژل یک راهکار مناسب براي رفع شل شدن واژن است. این ماده می تواند باعث صرفه جویی در زمان تان شود و هیچ آسیبی هم بشما نمیرساند.

3-براي تنگ کردن واژن موقع نزدیکی پاهای خود را نزديک به هم نگه دارید

در حقیقت این یکی از مؤثر ترین ترفند هایی است که براي تنگ کردن واژن بطور طبيعي میتواند مورد استفاده قرار بگیرد. در موقع نزدیکی تا جایی که قابلیت دارد پاهای خود را بسته و نزديک به هم نگه دارید.

درمان خارش واژن، علت و راه های رفع خارش و سوزش واژن

4-تنگ کردن واژن با سرکه

سرکه صدها سال است که به عنوان کوچک کننده و تنگ کننده واژن استفاده شده و برای درمان عفونت مخمر در زنان نیز بسیار محبوب است. برای تنگ کردن واژن با سرکه، زنان معمولا چند قاشق چایخوری سرکه به آب حمام اضافه کرده و 30 دقیقه با آن حمام می کنند.

همچنین می توانید مقداری سرکه را با آب و به نسبت 1 به 2 مخلوط کرده و محلول را با استفاده از بطری فشاری به داخل واژن وارد و واژن را با آن شستشو دهید. سپس بلافاصله حمام کنید یا تنها منطقه خارجی واژن را با صابون ملایم و آب گرم بشویید.

این روش اثر دائمی نداشته و تاثیر آن موقتی است.

هشدار 1: حتما از سرکه رقیق شده با آب استفاده کنید تا از تحریک بافت واژن جلوگیری شود.

هشدار 2: اگرچه بسیاری از مردم معتقدند سرکه چه به صورت خوراکی یا موضعی در این زمینه موثر است اما طبق گفته برخی منابع این تنها یک باور اشتباه است که از نسلی به نسل دیگر منتقل شده و استفاده از سرکه در واژن می تواند با عوارض جدی همراه شود.

بهترین و راحت ترین روش شستشوی واژن

5-تنگ کردن واژن با تمرین های یوگا

براي تقویت ماهیچه های لگن ؛دیواره واژن و کلیه توصیه ميشود به مدت چند هفته یا چند ماه، هر روز پنج مرتبه، هر بار ده دقیقه، حرکات آرام یوگا را انجام دهید.

تمرین بالا بردن پاها یکی از تمرین های بسیار مؤثر میباشد ولی توجه کنید که زمانی که پای خود را بالا یا پائین می آورید پاها نباید خم شود. روی زمین دراز کشیده و پاهایتان را یکی بعد از دیگری بالا ببرید.

6-براي تنگ کردن واژن لباس زیر نخی یا پنبه ای بپوشید
یکی ديگر از شیوه های طبيعي و ولی ساده، استفاده از لباس زیر نخی است. این مدل الیاف خيلي تند خشک میشوند و در نتيجه هوا می تواند به خوبی در این قسمت از بدن جریان داشته باشد. همچنين، لباس زیر نخی مانع از رشد باکتری های ناسالمی ميشودکه خودشان عامل ایجاد عفونت هستند.

7-براي تنگ کردن واژن از ویتامین E استفاده کنید

ویتامین E یک مرطوب کننده خوب براي رفع خشکی واژن و از موثرترین شیوه های تنگ کردن واژن است که با تقویت دیواره ها، افتادگی و شل شدن واژن را درمان ميکند .

1 عدد کپسول ویتامین E را با دقت بررسی کنید که قسمتی از پوشش آن تیز یا خراشیده نباشد، سپس در حالت ایستاده یا دراز کشیده به آرامی کپسول ویتامین E را داخل واژن بگذارید . نیاز به شکستن کپسول نیست برای این که PH واژن بطور طبيعي روغن را جذب ميکند .

دلایل اصلی سوزش و خارش مقعد درمان طبیعی خارش باسن

8-برای تنگ کردن واژن از اسپری های شیمیایی اجتناب کنید

یکی از عواملی که سبب شل شدن و افتادگی واژن شده و باکتری های موثر ناحیه تناسلی را از بین می برد استفاده از اسپری های شیمیایی براي خوش بو کردن واژن است. بهتر است از اسپری طبيعي که ترکیبی از آب و روغن های گیاهی مثل گلاب یا روغن اسطوخودوس میباشد براي این کار استفاده کنید.

9-براي تنگ کردن واژن از پروتئین های ارگانیک استفاده کنید
برای تقویت ماهیچه های واژن، شما نیازمند استفاده میزان چشم‌گیر پروتئین هستید. همچنين، کم کردن غذاهای پرچرب و پرکالری، فست فودها و استفاده بیش تر کربوهیدرات های سلامت مثل میوه ها و سبزیجات هم میتوانند مؤثر باشند. میوه هایی مثل، آناناس، توت فرنگی برای استحکام دیواره های واژن بسیار مؤثر هستند.

جراحی برای تنگ کردن واژن
جراحی برای تنگ کردن واژن

جراحی برای تنگ کردن واژن

واژینوپلاستی فرایند جراحی است که با هدف تنگ کردن واژن انجام می شود. برخی جراحان ادعا می کنند واژینوپلاستی علاوه بر تنگ کردن واژن، می تواند به بهبود حس جنسی فرد نیز کمک کند. با این حال واژینوپلاستی یک روش تهاجمی است که با درد، خونریزی و عوارض زیادی همراه است.
برخی عوارض واژینوپلاستی عبارتند از:
· عفونت
· تغییرات دائمی در میزان حساسیت
· درد مداوم
· اسکار
واژینوپلاستی همراه با بیهوشی انجام می شود و علاوه بر پیامدهای نامبرده، پس از اتمام جراحی، فرد تا مدت ها نمی تواند رابطه جنسی برقرار کند و دوره نقاهت نسبتا طولانی دارد.
استفاده از لیزر برای تنگ شدن واژن

لیزرها گرچه با این ادعا وارد بازار شدند که می توانند تنگی واژن انجام دهند، اما از آنجا که انرژی لیزرها بسیار سطحی است، عملکرد مناسب را نداشتند و با وجود تخریب بافت تنگی واژن انجام نمی شد. طبیعی است که انرژی سطحی در این فرایند موفق نباشد.
به علاوه پس از هر جلسه لیزر، حداقل 3 هفته زمان نیاز است تا فرد برای لیزر درمانی مجدد آماده شود. همچنین تا یک هفته پس از لیزر درمانی فرد نمی تواند رابطه جنسی داشته باشد.
از همه اینها که بگذریم، در فرایند تنگی واژن با لیزر احتمال بروز عفونت در ناحیه تناسلی وجود دارد. به علاوه لیزر با درد و سوزش همراه است که برای به حداقل رساندن آن نیاز به استفاده از بی حسی است.

تنگ کردن واژن با هیگز

و اما هیگز! دستگاه هیگز با فناوری جدید خود به رفع مشکلات بانوان کمک می کند. یکی از این مشکلات رفع گشادی واژن است.
دستگاه هیگز از انرژی منحصر به خود با نام انرژی هیگز استفاده می کند. انرژی هیگز ترکیبی از انرژی گرمایشی و رادیوفرکانسی است که همزمان ماهیچه ها را منقبض می کند و یا به اصطلاح ورزش می دهد. تمام این ها در کنار هم انرژی هیگز را به یک انرژی کامل و بدون عارضه تبدیل کرده است.
در این روش سلول ها و بافت ها تحریک می شوند که خود را بازسازی کنند و یا سلول ها و کلاژن های جدیدی بسازند، یعنی اتفاقی که در سنین جوانی در بدن می افتد.
خونرسانی از طریق گرم شدن ناحیه واژن و منقبض شدن ماهیچه ها کمک می کند واژن شکل تازه ای به خود بگیرد و تنگ تر شود.
علاوه بر تمام این ها هیگز کردن کاملا بدون درد و عارضه است، فرد پس از تنگ شدن واژن با هیگز می تواند بلافاصله به فعالیت های معمول خود بپردازد و حتی رابطه جنسی داشته باشد. به علاوه فاصله بین جلسات درمانی خیلی کوتاه است و این امر دوره درمان را کوتاه تر می کند.
حال می توانید تمام روش های موجود را با هم مقایسه کرده و بهترین را انتخاب نمایید.

-حفظ سلامت واژن با این نکات

گشادی واژن یک امر طبیعی ناشی از افزایش سن است، اما خبر خوب اینکه این تغییرات قابل پیشگیری هستند و می توان تغییرات واژن را به تعویق انداخت. در اینجا به چند مورد اشاره می شود:

یک ژل لوبریکانت مناسب و سالم استفاده کنید: لوبریکانت برای بانوانی که نزدیک به یائسگی هستند یا مادرانی که پس از زایمان به دلیل نوسانات استروژن، دچار خشکی واژن شده اند، مناسب است.

رابطه جنسی داشته باشید: نداشتن رابطه جنسی باعث خشن شدن کاهش الاستیسیته بافت های واژن می شود. این مشکل در بین خانم هایی که نزدیک به یائسگی خود هستند و یا خانم هایی که وارد دوران یائسگی می شوند و رابطه جنسی ندارند، بسیار شایع است.

آبرسانی به واژن: نوشیدن آب نه تنها به سلامت پوست بلکه به سلامت واژن هم کمک می کند. نوشیدن آب کافی باعث بهبود گردش خون شده و در نتیجه اکسیژن رسانی و خونرسانی به واژن بهبود پیدا می کند. به علاوه مصرف نوشیدنی های الکلی را کاهش دهید، چرا که الکل آب بدن را کاهش می دهد.

• سیگار نکشید: سیگار کشیدن سطح استروژن را کاهش می دهد و در نتیجه افت طبیعی استروژن ناشی از افزایش سن با کشیدن سیگار تشدید خواهد شد. این هم دلیل دیگری برای ترک سیگار.

آموزش خوردن واژن و آلت همسر هنگام رابطه زناشویی (ویژه متاهلین)

برچسب ها

دانش خانواده

اهداف راه اندازی دانش خانواده 1-آموزش صحيح بر پايه اصول اخلاقي در مسير عرف و شرع 2-جلوگيري از انحرافات اخلاقي جوانان و ارزش نهادن به خانواده و امر ازدواج 3-آموزش صحيح زوجهاي جوان در زمينه کليه مسايل زناشوئي و روابط جنسي

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن