دانش خانواده
پزشکی و سلامت🔞

آیا به نظرتون با یه ترنس ازدواج کنم؟

دانش خانواده دانش خانواده

چه کسی ترنس است؟

ترنس از نظر لغوی به معنای عبور است و ترنسکشوال به کسی گفته می‌شود که از جنسیت خود عبور کرده. چنین افرادی دچار اختلال هویت جنسی هستند که البته امروزه نام اختلال را از آن برداشته و ملال جنسیتی نام گرفته‌است. فرد دارای ملال جنسیتی یا همان ترنس از لحاظ ظاهری هیچ تفاوتی با جنسیت خود ندارد بلکه از لحاظ روحی و روانی متفاوت از جسم خود است.

در واقع جسم او با روحش انطباق ندارد. نشانه‌های ملال جنسیتی معمولا از سه الی چهارسالگی بروز می‌کند. مثلا پسری که دلش می‌خواهد بازی‌های دخترانه انجام دهد. تعداد زیادی از خانواده‌ها این نشانه‌ها را نادیده می‌گیرند تا اینکه بالاخره خود فرد در نوجوانی متوجه می‌شود که با دیگران متفاوت است و گرایش‌های متفاوت با جنسیتش دارد. امکان تغییر جنسیت برای ترنسکشوال‌ها وجود دارد و در کشورما نیز مجاز است. ترنس‌هایی که تغییر جنسیت می‌دهند به دو نوع اف تو ام (زن به مرد) و ام تو اف (مرد به زن) نام‌گذاری می‌شوند.

تصورات غلط در مورد ترنس‌ها

ترنس‌ها که روحیاتی متفاوت با جنسیت خود دارند ممکن است به جنس موافق خود علاقه‌مند شوند و این تصور برای عموم ایجاد می‌شود که همجنسگرا هستند و مورد قضاوت‌های زیادی قرار می‌گیرند. در صورتی که برخلاف تصورات اشتباه ترنسکشوال‌ها دارای هیچ‌گونه اختلالات جنسی و یا انحراف نیستند و تمایلات و روحیه‌ آن‌ها به دلیل اختلال در ناحیه هیپوتالاموس مغز آن‌هاست که برخلاف جنسیتشان عمل می‌کند.

ازدواج با ترنس از لحاظ شرعی

در کشور ما قوانینی در این مورد وجود دارد. اول اینکه افرادی که از لحاظ جسمانی دارای هردو آلت زنانه و مردانه هستند و آن‌ها را هرمافرودیت یا خنثی می‌نامند، احکام منحصر به‌فردی دارند که در کتاب‌های فقهی در مورد آن‌ها نوشته شده ‌است. اما آنچه که در این‌جا مطرح است ازدواج با فردی است که صرفا آلت مردانه و یا زنانه دارد اما از لحاظ روانی و خصوصیات اخلاقی دارای گرایشات جنس مخالف خود است.

ملاک زن و مرد بودن به لحاظ فقهی و همچنین پزشکی نوع آلت تناسلی است. اگر ترنس بودن شخص به لحاظ پزشکی ثابت شده‌ باشد باز هم جنسیت در شرع با توجه به ملاک‌های فیزیکی تعیین می‌شود. یک ترنس مرد حتی اگر حالات زنانه داشته باشد بازهم جنسیتش مرد است مگر اینکه به تغییر جنسیت مبادرت بورزد. بنابراین بر اساس تمایلات، جنسیت تعیین نمی‌شود. از لحاظ شرعی یک ترنس نمی‌تواند تا قبل از عمل تغییر جنسیت با همجنس خود (از لحاظ فیزیکی) ازدواج کند. علاوه‌ بر این ترنس ام تو اف برای ازدواج به اجازه‌ی پدر نیاز دارد و اینکه قبلا پسر بوده تاثیری در اصل قضیه ندارد.

آیا ازدواج با فرد ترنس امکان پذیر است؟

ترنس‌ها نیز مانند تمام افراد دیگر هستند؛ آن‌ها نیز احساس و عاطفه دارند. اگر یک ترنس اف تو ام به شما علاقه‌مند باشد، مطمئن باشید که می‌تواند تمام نیازهای روحی شما را برآورده کند. بسیاری از ترنس‌ها تغییر جنسیت می‌دهند. ترنسی که تغییر جنسیت داده چون زمانی هم‌جنس شما بوده خیلی بهتر می‌تواند درکتان کند چرا که به طور ناخواسته همسان با شرایط زندگی شما به عنوان یک دختر زندگی کرده. درست است که از اول عمرش با جسم یک دختر زندگی کرده اما می‌تواند از هر مردی برای شما مردتر باشد. ترنس ام تو اف نیز می‌تواند از هر زنی لطافت و روحیات زنانه‌تری داشته باشد.

برچسب ها

دانش خانواده

اهداف راه اندازی دانش خانواده 1-آموزش صحيح بر پايه اصول اخلاقي در مسير عرف و شرع 2-جلوگيري از انحرافات اخلاقي جوانان و ارزش نهادن به خانواده و امر ازدواج 3-آموزش صحيح زوجهاي جوان در زمينه کليه مسايل زناشوئي و روابط جنسي

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن