دانش خانواده
احکام شرعی🔞روابط جنسی و زناشویی🔞

آیا میشه از طریق مقعد باردار شد؟

دانش خانواده دانش خانواده

سوال : من باید ششم آذر پریود می شدم. دقیقا نمیدونم ولی چند روز قبلش با نامزدم رابطه ی مقعدی داشتم و تماس دو آلت هم داشتیم. هنوز پریود نشدم. زعفرون و گل گاو زبونم خوردم. بازم نشدم. یعنی امکان حاملگی هست؟ لطفا زودتر جواب بدید. نگرانم.

پاسخ :
دوست عزیز، شما اگر دخول نداشته ایدescort paris و ترشحات مایع منی از جلو نریخته است غیر ممکن است. در هر حال تنها راه برای اطمینان از بارداری آزمایش است.

آیا میشه از طریق مقعد باردار شد؟

عدم احتمال بارداری از مقعد یا بارداری از پشت بسیاری از زوجین را به رابطه و ارضا از طریق مقعد ترغیب می‌کند. اما آیا واقعا این چنین است و بارداری از مقعد هرگز اتفاق نمی‌افتد؟ تقریبا همه مطمئن هستند که از طریق مقعد احتمال بارداری صفر است؛ به همین جهت با خیال راحت، روش‌های پیشگیری را کنار می‌گذارند. اما باید بدانید در برخی شرایط نادر، احتمال بارداری از طریق مقعد نیز وجود دارد. از طرفی استفاده دائمی از این روش برای پیشگیری در طولانی مدت می‌تواند آسیب‌های جدی به شما وارد کند.

دخول مقعدی یا رابطه از پشت چیست؟

رابطه جنسی مقعدی به معنای ورود آلت جنسی مردانه به مقعد یا محیط راست‌روده (rectum) برای لذت جنسی است. این رابطه ممکن است به دلایل مختلف مانند پیشگیری از بارداری، آسیب ندیدن پرده بکارت و یا حتی لذت جنسی بیشتر طرفین از رابطه به دلیل عادت‌های جنسی قبلی صورت بگیرد. توجه داشته باشید که رابطه جنسی مقعدی نمی‌تواند روشی امن برای شما باشد. شاید با این روش احتمال بارداری را پایین بیاورید اما احتمال بیماری‌های مقاربتی را بالا برده و به بدن آسیب می‌رسد.

بارداری چگونه اتفاق می‌افتد؟

بارداری طبیعی به وسیله ورود اسپرم مرد به محیط واژن، بالا رفتن آن از دهانه واژن، رسیدن به محیط رحم و در ادامه پیوند با تخمک در لوله فالوپ اتفاق می‌افتد. برای بارداری لازم است که این مسیر در هر صورت طی شده و راه دیگری برای لقاح وجود ندارد. اسپرم با قرارگیری در محیط مناسب، شروع به حرکت کرده و پیش می‌رود. به همین دلیل اگر اسپرم روی ورودی واژن قرار بگیرد، احتمال آن که راه خود را به داخل واژن ادامه دهد و تا دهانه رحم بالا رود هم وجود دارد؛ فقط باید کمی خوش‌شانس بوده و احتمال بارداری وجود داشته باشد.

آیا احتمال بارداری از مقعد وجود دارد؟
آیا احتمال بارداری از مقعد وجود دارد؟

آیا احتمال بارداری از مقعد وجود دارد؟

در حقیقت احتمال بارداری از پشت در صورتی که مقعد زن سالم باشد صفر است. هیچ احتمالی وجود ندارد که اسپرم در راست‌روده زنده بماند و از آن خارج شده و از راه پرینه وارد واژن شود. اما در مواردی، حتی بدون دخول واژینال هم بارداری اتفاق می‌افتد. عدم اطلاع از راه‌های بارداری از مقعد می‌تواند منجر به بارداری ناخواسته برای زوجین شود. هر یک از طرفین موظف‌اند که در طی رابطه جنسی، برای پیشگیری از بارداری و بیماری‌های مقاربتی (سوزاک، ایدز، سفلیس و حتی عفونت واژن) اقداماتی انجام دهند.

عوارض رابطه از پشت | آسیب روحی و جسمی رابطه مقعدی

در چه شرایطی احتمال بارداری از پشت هست؟

بارداری از مقعد در سه حالت ممکن است اتفاق بیافتد، هرچند که خیلی نادر هستند. در زیر به توضیح مواردی می‌پردازیم که احتمال بارداری از راه رابطه جنسی مقعدی وجود دارد:
1. انزال خارج از مقعد

در صورتی که انزال مرد بیرون از مقعد یا در دهانه آن اتفاق افتاده باشد و منی به راحتی از مقعد بیرون آمده باشد، ممکن است از راه پرینه (فاصله بین ورودی واژن و مقعد) به ورودی واژن برسد. سپس با وارد شدن به واژن از آن بالا رفته به لوله فالوپ رسیده و تخمک را بارور می‌کند. در این صورت بهتر است که از علائم بارداری آگاه باشید.
2. بارداری از پشت | وجود فیستول

فیستول یا ناسور هرنوع منفذی است که ممکن است بین دو محیط غیرمرتبط در بدن وجود داشته باشد. فیستول‌هایی که بتوانند باعث بارداری از طریق مقعد شوند دو گونه هستند: فیستول راست‌ روده‌ای-واژنی و فیستول راست ‌روده‌ای-ورودی واژنی.

در فیستول راست‌روده‌-واژنی (rectovaginal fistula) بین محیط واژن و راست‌روده منفذی وجود دارد که این دو را به هم متصل کرده است. این مسئله می‌تواند در اثر آسیب مادرزادی، عفونت و یا خطاهایی در عمل جراحی رخ داده باشد. عوارض این حالت می‌تواند خروج بی‌اختیار مدفوع یا باد روده از راه واژن باشد که بستگی به اندازه فیستول دارد. در صورت وجود این اختلال و رابطه جنسی مقعدی، احتمال ورود اسپرم از طریق فیستول به واژن و دهانه رحم وجود دارد.

در فیستول راست‌روده‌-ورودی واژنی (rectovestibular fistula)، منفذ کمی پایین‌تر قرار داشته و راست‌روده را به ورودی واژن متصل می‌کند. عوارض این حالت تقریبا مانند نوع دیگر که توضیح داده شد است و بارداری نیز به همان گونه اتفاق می‌افتد. بارداری در صورت وجود یکی از این دو حالت، هرچند بسیار نادر است اما غیر ممکن نیست.
3. پارگین دائمی (persistent cloaca)

پارگین دائمی نوعی اختلال مادرزادی در انسان است که در آن راه مقعد، ورودی واژن و میزراه با هم یکی هستند. در این اختلال نادر معمولا از عمل جراحی برای درمان استفاده می‌شود، اما ممکن است پس از عمل جراحی نیز حدودی از بدشکلی باقی بماند. این اتفاق ممکن است در هر بیست هزار نفر برای یک نفر اتفاق بیفتد و پدیده‌ای بسیار نادر است.

سوالات متداول در مورد رابطه جنسی مقعدی
پرسش: آیا رابطه جنسی مقعدی برای زنان لذت‌بخش است؟
پاسخ: وظیفه مقعد در بدن انسان دفع مدفوع به صورت ارادی بوده و برای روابط جنسی طراحی نشده است. هیچ‌گونه نقطه تحریک پذیر جنسی در مقعد و روده بزرگ وجود ندارد لذا رسیدن به ارگاسم از طریق مقعد امکان‌پذیر نیست.
پرسش: آیا استفاده از روان‌کننده‌ها باعث کاهش آسیب و عوارض رابطه جنسی مقعدی می‌شود؟
پاسخ: اگرچه استفاده از ژل لوبریکانت یا روان‌کننده‌ها می‌تواند میزان درد را کاهش دهد، اما از عوارض و آسیب‌های رابطه مقعدی نمی‌کاهد.
پرسش: آیا رابطه جنسی مقعدی از طریق معاینات پزشک قانونی قابل تشخیص است؟
پاسخ: رابطه جنسی مقعدی از طریق بزرگ بودن مقعد یا شل شدن ماهیچه‌های آن قابل تشخیص است. علائم دیگری مانند التهاب و زخم و خون ریزی در مقعد نیز نشان‌دهنده داشتن این نوع رابطه است.
پرسش: حکم رابطه جنسی مقعدی در دین اسلام چیست؟
پاسخ: رابطه جنسی مقعدی در صورتی که زن، رضایت کامل داشته باشد مکروه است. در صورت رضایت نداشتن زن، این رابطه حرام است.
نکته: در صورتی که زن با رابطه جنسی مقعدی مخالفت کند، مرد حق شکایت عدم تمکین از همسرش را ندارد.

سخن آخر

پیشگیری از بارداری یک امر بسیار مهم برای برخی از زوجین است به طوری که ممکن است برای آن به هرکاری متوسل شوند. اما توجه داشته باشید که رابطه جنسی از طریق مقعد هم ممکن است خطاهای خاص خود را داشته باشد و علاوه بر این آسیب بسیار زیادی به بدن زن وارد می‌کند. پس توصیه می‌شود که حتما با یک متخصص صحبت کرده تا بهترین راه را برای پیشگیری به شما معرفی کند. در صورتی که بارداری اتفاق افتاد، بهتر است با یک مشاور کودک مشورت کنید

عوارض رابطه از پشت | آسیب روحی و جسمی رابطه مقعدی

برچسب ها

دانش خانواده

اهداف راه اندازی دانش خانواده 1-آموزش صحيح بر پايه اصول اخلاقي در مسير عرف و شرع 2-جلوگيري از انحرافات اخلاقي جوانان و ارزش نهادن به خانواده و امر ازدواج 3-آموزش صحيح زوجهاي جوان در زمينه کليه مسايل زناشوئي و روابط جنسي

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن