کاندوم رایگان
احکام شرعی🔞روابط جنسی و زناشویی🔞

رابطه جنسی وقتی فرزند خوابه مجاز است ؟

دانش خانواده دانش خانواده
رابطه زناشویی در حضور فرزند
رابطه زناشویی در حضور فرزندرابطه

رابطه جنسی وقتی فرزند خوابه مجاز است ؟

رابطه زناشویی بعد از بچه دار شدن خیلی مهم است، اما با گذشته خیلی فرق می کند. سوال بیشتر زوجهای جوان بعد از بچه دار شدن این است که آیا می توانند در حضور نوزاد خواب رابطه زناشویی داشته باشند؟

اهمیت مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج

از چه زمانی باید اتاق خواب کودک را جدا کرد؟

کودک حداقل تا یک سالی باید در اتاق خواب والدینش بخوابد. متخصصان توصیه می کنند برای جلوگیری از سندروم ناگهانی مرگ، کودک حداقل تا یک سالگی باید در اتاق والدین بخوابد. وقتی کودک تا یک سالی در اتاق خواب والدین اما در یک تخت جداگانه می خوابد سر زدن به او در طول شب راحت تر و سریع‌تر است و ارتباط عاطفی بهتری با او برقرار می‌شود. و البته هم مادر و هم کودک احساس امنیت بیشتری دارند. در این صورت هر تنفس غیرعادی یا عطسه زدن توسط مادر و پدر خیلی سریع حس می‌شود.

رابطه جنسی وقتی فرزند خوابه مجاز است ؟
رابطه جنسی وقتی فرزند خوابه مجاز است ؟

رابطه زناشویی بعد از بچه دار شدن

اما تا یک سالگی کودک و تا وقتی در اتاق خواب پدر و مادر می‌خوابد رابطه زناشویی چگونه و چه زمانی باید انجام شود؟ جواب بیشتر کارشناسان این است: رابطه زناشویی به هیچ وجه نباید در حضور نوزاد یا کودک چه بیدار و چه خواب انجام شود. کارشناسان معتقدند نوزادان حافظه بسیار قوی دارند و همه تصاویر را در ذهنشان ضبط می کنند ، پس بهتر است به این نکات توجه کنید:

زمان رابطه زناشویی نوزاد یا کودک زیر یک سال را در یک اتاق جداگانه بخوابانید.
بهتر است رابطه زناشویی را به زمانی موکول کنید که کودک در خانه نیست. مثلا از مادر یا خواهر خود بخواهید برای چند ساعت از او نگهداری کند.
در زمان رابطه زناشویی حتما در اتاق خواب را ببندید تا احتمال ورود سر زده کودک به اتاق وجود نداشته باشد.
اگر خانه شما فقط یک اتاق خواب دارد ، وقتی کودک خواب است او را داخل هال بگذارید و در اتاق را ببندید.
اگر نگران صدا هستید، یک موسیقی ملایم پخش کنید. اینکار به ریلکس کردن شما و بالا بردن میل جنسی هم کمک می کند.
اگر کودک بالای دو سال دارید به او آموزش بدهید که قبل از باز کردن در اتاق خواب حتما در بزند.

تأثیرات حضور نوزاد در رابطۀ جنسی والدین
تأثیرات حضور نوزاد در رابطۀ جنسی والدین

تأثیر نوزاد در تغییر احساسات شما

شما یا همسرتان ممکن است دریابید یا احساس کنید که پیوند و رابطه‌ای که با نوزاد خود برقرار کرده‌اید، باعث شده است از لحاظ احساسی کمتر به یکدیگر توجه کنید. از سوی دیگر، ورود یک نوزاد می‌تواند آن‌قدر شادی‌بخش باشد که رابطۀ جنسی شما را بهبود دهد. اگر همسرتان نسبت به رابطۀ شما با کودک احساس حسادت یا ترس می‌کند، سعی کنید به شکل مداوم به او اطمینان دهید که عشق و نیاز شما به همسرتان تغییری نکرده است و به او فرصت‌های زیادی برای مراقبت و ایجاد ارتباط با کودک بدهید. در میان گذاشتن شادی‌ها و خستگی‌های مادر بودن با همسرتان نیز می‌تواند بسیار مؤثر باشد و حتی ممکن است احساسات عاشقانۀ شما را نسبت به یکدیگر بسیار بیشتر کند.
زمانی برای داشتن رابطۀ جنسی با وجود نوزاد

در صورت امکان، زمانی را برای تنها بودن و رابطۀ جنسی کنار بگذارید. اگر متوجه شده‌اید که حواس شما مرتب پرت می‌شود و گوشتان به صدای نوزاد تیز خواهد شد، شاید بتوانید یک یا دو ساعت کودک را نزد یکی از اعضای خانواده یا یک پرستار قابل اعتماد بگذارید. اگر نمی‌توانید این کار را بکنید، بهتر است زمان برقراری رابطۀ جنسی را با زمان چرت یا خواب کودکتان هماهنگ کنید و اگر کودک شما در نامناسب‌ترین زمان ممکن بیدار شد، شوخ‌طبعی خود را حفظ کنید و صبور باشید. هنگامی که کودک شما شروع به خوابیدن منظم در طول شب کند، این مشکل حل می‌‌شود و شما نیز در آن زمان کمتر خسته هستید و برای داشتن رابطۀ جنسی نیز وقت بیشتری خواهید داشت.

[digikala41610016803]

احکام شرعی در مورد رابطه جنسی در حضور فرزند

سوال :ایا رابطه زناشویی در اتاقی که نوزادمان خوابیده زیر یک سقف حرام است یاکراهت دارد درحالی که هنوز کوچک است وزیر یک سال دارد ونمیفهمد؟

پاسخ:

نزدیکی با همسر در صورتی که کودک شیر خواره یا غیر ممیز داخل همان اتاق، خواب باشد اشکالی ندارد، اما اگر کودک بیدار است نزدیکی در حضور او به شدت مکروه است (ولی حرام نیست) و در روایت نقل شده که پیامبر اعظم (صلی الله علیه و آله و سلم) می فرمایند:

قسم به جان کسی که جانم در اختیار اوست، اگر در اتاقی که کودکی در آن بیدار است با همسر خود همبستر شوید (آمیزش کنید) موجب می شود که کودک روی رستگاری را به خود نبیند.

و از حضرت اباعبدالله امام جعفربن محمد الصادق (علیه السلام) روایت شده:

اگر زن و شوهری در حضور کودک بیدار با هم نزدیکی کنند این کار باعث می شود که آن کودک در آینده زناکار شود.

البته آن چه در این گونه روایات وارد شده است به عنوان بیان علت تامه و یک حکم کلی نیست؛ یعنی این طور نیست که همه کودکانی که پدر و مادرشان در زمان شیرخوارگی آنان چنین برنامه داشته اند زنا کار شوند! بلکه معنای این دسته از روایات این است که این کار می تواند مقدمه ای برای انحراف جنسی فرزندان باشد و نباید اجازه داد که این مقدمه به وجود بیاید. از طرف دیگر هر چه روابط زناشویی پدر و مادر در محیطی دور از حضور فیزیکی فرزندان باشد زمینه های فساد جنسی در آنها کمتر خواهد شد.

شایان ذکر است؛ بسیار مناسب است پدران و مادران تا جایی که می توانند سعی کنندکه حتی در حضور کودک شیرخوار خوابیده نیز این عمل را انجام ندهند.

علت تیرگی واژن|بهترین روش خانگی رفع تیرگی ناحیه تناسلی

برچسب ها

دانش خانواده

اهداف راه اندازی دانش خانواده 1-آموزش صحيح بر پايه اصول اخلاقي در مسير عرف و شرع 2-جلوگيري از انحرافات اخلاقي جوانان و ارزش نهادن به خانواده و امر ازدواج 3-آموزش صحيح زوجهاي جوان در زمينه کليه مسايل زناشوئي و روابط جنسي

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن