دانش خانواده
روابط جنسی و زناشویی🔞

روش های کم کردن درد و سوزش در اولین رابطه جنسی

دانش خانواده دانش خانواده
روش های کم کردن درد در اولین رابطه جنسی
روش های کم کردن درد در اولین رابطه جنسی

توجه داشته باشید این سایت و مطالب فقط ویژه متاهلین می باشد

اگر برای رابطه ترس داشته باشید باعث می شود درد بیشتری حس کنید بنابراین لازم است آرامش خود را حفظ کرده و ترس تان از اتفاقی که قرار است بیوفتد را کناری بگذارید تا دردی حین رابطه احساس نکنید. اگر استرس داشته باشید به اندازه کافی روان کننده در واژن ترسح نشده که خود منجر به دخول دردناک خواهد شد.

از دست دادن بکارت چه حسی دارد؟

اگر در زندگی خود هنوز رابطه جنسی را تجربه نکرده اید یعنی باکره هستید. البته در مورد نظرات متفاوتی وجود دارد. برخی معتقدند از دست دادن بکارت زمانی است که یک زن با یک مرد رابطه دخولی برقرار کنید. ولی حقیقت این است زمانی که صحبت از بکارت به میان می آید باید انواع دیگر رابطه جنسی را هم در نظر بگیرید. خیلی از دختران نگران اتفاقی هستند که موقع از دست دادن بکارتشان رخ می دهد. به خواندن این مقاله ادامه دهید تا اطلاعاتی که می خواهید را بدست آورید.

انواع پرده بکارت | از کجا بفهمم پرده بکارتم سالمه ؟

معاشقانه پیش از دخول

معاشقه و یا به عبارتی همان عشق بازی قبل از دخول از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. برخی افراد متأسفانه گمان می کنند که شب زفاف فقط به دخول مربوط می شود در حالی که از اصلی ترین و پراهمیت ترین بخش آن یعنی معاشقانه پیش از آن غافل می مانند.

اهمیت عشقبازی به قدری است که شما حتی می توانید در حین دخول نیز این حالت را بکار ببرید. یادتان باشد که فقط دخول و رسیدن به ارگاسم اهمیت ندارد بلکه چیزی که باعث لذت بخش تر کردن رابطه جنسی می شود معاشقه پیش از آمیزش است.

روانشناسان توصیه می کنند که شب زفاف را نباید با جبر شروع کرد. در اولین دخول و پاره شدن پرده بکارت نه تنها جبر نباید در کار باشد بلکه این عمل باید دنباله و نتیجه نوازشی صبورانه و معاشقه‌اي جانانه باشد و شوهر باید عروس را تدریجی متمایل و راغب به عمل نماید نه آن که با شتاب‌کاری باشد.

آیا درد اولین رابطه قابل تحمل است؟
آیا درد اولین رابطه قابل تحمل است؟

وقتی بکارتتان را از دست می دهید چه اتفاقی می افتد؟

اغلب دختران تا رسیدن به سن 17 سالگی رابطه جنسی را تجربه نمی کنند. بسیاری از آن ها با وجودی که در این سن ازدواج می کنند ولی چون هیچ آگاهی ای در مورد زمانی که بکارتشان را از دست بدهند ندارند از داشتن رابطه اجتناب می کنند.

مهم ترین نکته برای زنان این است که بدانند فقط زمانی بکارتشان را از دست میدهند که پرده نازکی hymen که درون واژن قرار گرفته در طول رابطه دخولی از بین برود یا به اصطلاح پاره شود.

در زمان اولین رابطه جنسی پرده بکارت کشیده شده باز می شود و حتی ممکن است باعث ایجاد دردی مختصر و کمی خونریزی شود. برخی زنان باید با انگشت بکارت خود را به صورت کامل بردارند. پرده بکارت زمانی که پاره شود دیگر به هیچ عنوان رشد نخواهد کرد یا دوباره به هم جوش نخواهد خورد و ترمیم نمی شود. در برخی موارد پرده شما در حین رابطه جنسی پاره نمی شود مگر این که دخول عمقی انجام شود.

از سوی دیگر زنان معمولا متوجه درد رابطه دخولی نمی شوند مگر این که میزان روان کننده ترشح شده در واژن کم باشد. اگر حین رابطه جنسی درد دارید بهتر است با پزشکتان مشورت کنید تادلیل مشکلتان را پیدا کند.

نکته مهمی که حتما باید در نظر داشته باشید این است که حتی با وجود بکارت بدون رابطه دخولی، یا در اولین رابطه و حین از بین رفتن بکارت احتمال بارداری وجود دارد. مایع منی یا مایعی که قبل از انزال از بدن مردان خارج می شود اگر در روی واژن یا داخل واژن بریزد ممکن است منجر به بارداری شود. بنابراین بهتر است برای پیشگیری از بارداری ناخواسته و همچنین عفونت از قرص های هورمونی یا کاندوم استفاده نمایید.

سوالات شایع دختران درباره پرده بکارت

چگونه می توان درد اولین رابطه جنسی را کاهش داد؟

بسیاری از زنان در مورد این که هنگام پاره شدن بکارت واقعا چه اتفای می افتد و قرار است در حین رابطه جنسی بعد از آن چقدر درد بکشند نگرانی داشته و سوالات زیادی برایشان بوجود می آید. در اولین رابطه جنسی ممکن است کمی درد احساس کنید ولی اگر زمان کافی برای پیش نوازی صرف کنید و به اندازه کافی روان کننده از واژنتان ترشح شود و عمل دخول به آرامی و با حوصله انجام شود حینن دخول درد کمتری احساس خواهید کرد و شاید هم دردی حس نکنید.

اگر برای رابطه ترس داشته باشید باعث می شود درد بیشتری حس کنید بنابراین لازم است آرامش خود را حفظ کرده و ترس تان از اتفاقی که قرار است بیوفتد را کناری بگذارید تا دردی حین رابطه احساس نکنید. اگر استرس داشته باشید به اندازه کافی روان کننده در واژن ترسح نشده که خود منجر به دخول دردناک خواهد شد.

نکاتی که برای اولین رابطه جنسی باید در نظر داشته باشید

باورهای غلطی درباره اولین رابطه جنسی یا از دست دادن بکارت وجود دارد.

چگونه اولین دخول را در شب زفاف آغاز کنیم؟

قبل از هر چیز باید بدانید که زنان با هم متفاوت هستند و برخی درد را تصور می کنند و از پیش دچار استرس می شوند. صحبت کردن در مورد شب زفاف بین زن و شوهر گاهی نتیجه خوبی دارد و گاهی نیز بالعکس عمل می کند.

اگر همسرتان استرس زیادی دارد بهتر است که راجب آن صحبت نکنید چون حس شهوت هر دوتان خاموش می شود و هیچ لذتی نخواهید برد جز آنکه یک وظیفه می شود که فقط انجامش دهید و به پایان برسانید.

این هنر مرد است که بتواند با آرامش لازم و کافی و با در نظر گرفتن خصوصیات اخلاقی همسرش او را آماده دخول کند.

مردان بهتر است که در آن لحظه به ارگاسم فکر نکنند زیرا کار مهمتری برای انجام دارند. در ضمن به هیچ چیز اضافی فکر نکنید و تا آنجا که می توانید به جای حرف زدن عمل کنید.

یادتان باشد که حتماً از خوردن غذاهای سنگین قبل از رابطه جنسی خودداری کنید. مهمتر از آن مشروبات الکلی ننوشید چرا که باعث اختلال در نعوظ خواهند شد.

سلامت جنسی درست است که اهمیت دارد اما با رعایت بهداشت بدون استرس و اضطراب می توانید از بیماری های جنسی و مقاربتی پیشگیری کنید.

آقایان، اگر آنها خیلی زودتر از آنچه که می خواستند راضی باشند، درست است. کمی عشق بازی کرده، استراحت کنید و مجدد امتحان کنید.

مطمئناً در بار بعدی شما یک رابطه بهتری تجربه خواهید نمود.

چرا گفتیم معاشقه قبل از آمیزش بسیار اهمیت دارد؟ به این علت بود که معاشقه برای افزایش ترشحات واژن و کاهش درد بالقوه مهم است.

شما می توانید برای کاهش درد از یک ژل دخولی نیز استفاده کنید زیرا به شما کمک خواهد کرد که واژنتان نرم تر و روان تر شده در نتیجه دخول راحت تر صورت گیرد.

مردان نگران نباشند اگر خونریزی را در اولین دخول مشاهده نمی کنند.

علاوه بر غیبت بکارت در بعضی از زنان، اگر زن در طول رابطه جنسی آرام و ریلکش باشد، وقت کافی برای عشق کردن دارد، او با سمت دیگرش به آرامی احساس می کند و دهان واژن به اندازه کافی مرطوب می شود. آلت تناسلی به آرامی وارد واژن او می شود. به این ترتیب، ممکن است در اولین دخول خونریزی نشود، یا به دلیل نوع خاصی از پرده ارتجاعی، چنین حادثه ای رخ می دهد. اما اگر زن ناراحت یا ترسیده باشد و پاهای او جمع شود، واژن تنگ می شود و در هنگام ورود، خونریزی اتفاق می افتد.

 

بدون درد شب عروسی
بدون درد شب عروسی

اولین رابطه جنسی ممکن است آنقدر که تصور می کنید لذت بخش نباشد. احتمالا ذهنتان به قدری درگیر چیز های مختلف خواهد شد که توجه تان از رابطه جنسی دور شده و در نتیجه کمی درد احساس خواهید نمود. از اولین برخورد جنسی خود توقع زیادی نداشته باشید بویژه اگر اولین تجربه شریک زندگیتان هم باشد.

نکات کلی جهت کاهش ناراحتی اولین رابطه جنسی

صرف نظر از نوع فعالیت جنسی که می خواهید امتحان کنید، چند نکته و قوانین کلی وجود دارد که می توانید برای راحت تر کردن اولین رابطه جنسی خود از آنها استفاده کنید.

درد در اولین دخول چه میزان است؟

اولین دخول در آمیزش جنسی از اهمیت بالایی برخوردار است. این وظیفه مرد است که به گونه ای عمل نماید که همسرش درد کمتری را احساس کند و دردش را به حداقل ممکن برساند.

1. با آناتومی بدن خود آشنا شوید

خودارضایی می تواند به شما کمک کند تا بدانید احساستان در حین رابطه جنسی چگونه است، و می تواند به شما کمک کند با بدن خود بیشتر آشنا شوید. به عنوان مثال اگر قصد دارید رابطه جنسی به صورت انزال واژنی داشته باشید، می توانید به عنوان مثال از انگشتان و یا یک اسباب بازی جنسی استفاده کرده تا بدانید چه احساسی دارد. ممکن است متوجه شوید که برخی از زوایا و پوزیشن ها برای شما ناراحت کننده هستند، در حالی که پوزیشن های دیگر برای شما لذت بخش هستند. با بالا بردن اطلاعات خود، قادر هستید تا به شریک جنسی خود بگویید که چه کاری کند تا برای شما لذت بخش باشد.
کارهای ممنوعه در اولین رابطه جنسی

2. در مورد نگرانی های خود با شریک جنسی تان صحبت کنید

شخصی که برای اولین بار با او رابطه جنسی برقرار می کنید، می تواند هر کسی باشد- همسرتان، شریک جنسی تان، یک دوست و یا حتی یک آشنا. اهمیتی ندارد که شما چه کسی را برای رابطه جنسی انتخاب کرده اید و رابطه او با شما چیست، اما مهم است که ارتباط صریح و صادقانه داشته باشید. اگر عصبی هستید، در این باره با او صحبت کنید. اگر نگران این هستید که آسیب ببینید، به او اطلاع دهید. در کنار هم، می توانید اقدامات احتیاطی انجام دهید تا مطمئن شوید که هر دو شما از لحاظ فیزیکی و احساسی راحت هستید.

3. انتظارات واقع بینانه ای را در مورد عملکرد و ارگاسم داشته باشید

اگر آلت تناسلی دارید، ممکن است تصور کنید که باید در رابطه جنسی «طولانی مدت» باشید- یعنی اینکه رابطه جنسی برای مدت زمان طولانی قبل از ارگاسم و انزال داشته باشید. اگرچه این حالت ممکن است رخ دهد، اما کاملا طبیعی است که این کار برای مدت طولانی ادامه پیدا نکند. ممکن است برای دادن حس لذت به شریک جنسی خود- یا خودتان- و ارگاسم، تحت فشار قرار بگیرید. بسیاری از افراد برای اولین مرتبه که رابطه جنسی برقرار می کند، حس ارگاسم را دارند، اما همیشه این گونه نیست. و مشکلی وجود ندارد!

رابطه جنسی مهارتی است که می توانید در آن با گذشت زمان بهتر شوید. مانند رانندگی کردن و یا صحبت کردن، ممکن است سریعا در آن فوق العاده نباشید. اما می توانید مهارت های خود را با گذشت زمان از طریق تمرین و تئوری بهبود ببخشید- یعنی در مورد آن مطالعه کنید. وقتی صحبت از بخش لذت در رابطه جنسی برای بار اول می شود، بار اول می تواند خوب یا بد یا متوسط باشد- اما این تصویری نیست که رابطه جنسی همیشه برای شما خواهد داشت، و همچنین بازتاب ارزش شما به عنوان یک شریک جنسی یا انسان برای شخص دیگر (شریک جنسی تان) نخواهد بود. وقتی صحبت از لذت در رابطه جنسی و ارگاسم می شود، واقع بینانه بودن بسیار مهم است؛ زیرا می تواند فشارها را از بین ببرد.

اولین رابطه زناشویی چجوری شروع کنیم
اولین رابطه زناشویی چجوری شروع کنیم

4. آهسته عمل کنید

رابطه جنسی می تواند بسیار هیجان انگیز باشد، بنابراین ممکن است احساس کنید که باید سریع تر عمل کنید- به خصوص هنگامی که عصبی هستید! اما کسی که آهسته و پیوسته حرکت می کند، مسابقه را برنده می شود، مهم نیست که کدام جنسیت را دارید (مهم نیست که زن یا مرد باشید). در ابتدا از حرکات آرام و آهسته استفاده کنید، و در صورتی که هر دو نفر شما تمایل دارید، سرعت این کار را بیشتر کنید. وقتی صحبت از انزال می شود، هر نوع انزالی که باشد، بهتر است آهسته عمل کنید، زیرا به عضلات واژن و مقعد زمان می دهد که آرام شده و به احساس نفوذ چیزی در داخل خود عادت کنند. کاهش سرعت به شما فرصتی می دهد که این تجربه را دوست داشته و از ان لذت ببرید.

5. زمان صرف تحریک شریک جنسی خود قبل از رابطه جنسی کنید

تحریک شریک جنسی تان قبل از رابطه جنسی راه خوبی برای آرام کردن ذهن، افزایش آگاهی بدن و تجربه لذت بیشتر است. اگر آلت تناسلی دارید، ممکن است در هنگام تحریک کردن شریک جنسی تان تحریک شوید (آلت تناسلی شما راست شود). اگر واژن دارید، ممکن است «خیس» شوید، یعنی واژن شما قبل از فعالیت جنسی مایعی را ترشح می کند که واژن را روغن کاری می کند. مهم نیست که از چه بخش هایی از بدنتان در طول رابطه جنسی استفاده کرده و یا استفاده نمی کنید، اما تحریک شریک جنسی تان قبل از رابطه می تواند سرگرم کننده باشد. تحریک کردن شریک جنسی می تواند برای اشخاص مختلف، متفاوت باشد. ممکن است شامل موارد زیر باشد:

بوسیدن یا ماچ کردن

نوازش کردن (برهنه یا با لباس)

تماشا یا گوش دادن به فیلم های پورن

صبحت در مورد رابطه جنسی

رابطه جنسی بدون دخول یا تحریک بدون دخول انجام دادن

برخی فعالیت های جنسی (مانند رابطه جنسی با دست یا دهان)

برای برخی از این کارها، تفاوت بین تحریک شریک جنسی با رابطه جنسی مشخص نیست- به خاطر داشته باشید که هر کدام از ما تعریف خود را از رابطه جنسی داریم!

6. از مقدار زیادی روان کننده استفاده کنید

اگر قصد برقراری رابطه جنسی دارید، روان کننده ها می توانند مفید باشند. دخول و خارج کردن آن را بسیار ساده تر کرده و با درد کمتری همراه است. این حالت به ویژه هنگامی که تلاش می کنید دخول به واژن یا مقعد را از طریق آلت تناسلی مصنوعی یا آلت تناسلی، انگشتان یا یک اسباب بازی جنسی انجام دهید، صادق است. اگر از کاندوم استفاده می کنید، نباید از روان کننده های مبتنی بر روغن استفاده کنید. روغن می تواند کاندوم را سوراخ کرده و آن را بی استفاده کند. به عبارت دیگر، استفاده از وازلین را فراموش کرده و از روان کننده های مبتنی بر آب استفاده کنید. روان کننده ها را می توانید هم به صورت آنلاین و هم از داروخانه ها یا فروشگاه های مواد غذایی خریداری کنید.

میانگین تعداد دفعات نزدیکی چند بار است؟

7. پوزیشن های مختلف را امتحان کنید

اگر یک پوزیشن سکس برای شما ناراحت کننده است، می توانید یک پوزیشن دیگر را انتخاب کنید. پوزیشن های ساده برای بار اول به شرح زیر است:

پوزیشن قرارگیری مردرو

پوزیشن زن در بالا

پوزیشن داگل استایل یا شیوه سگی

پوزیشن 69

بیش از حد نگران نام پوزیشن ها نباشید، هر کدام را که برای شما راحت است، انجام دهید. البته پوزیشنی که انتخاب می کنید، به نوع دستگاه تناسلی شما، دستگاه تناسلی شریک جنسی تان و نوع عمل جنسی که می خواهید انجام دهید، بستگی دارد. ممکن است احساس کنید که نیاز است پوزیشن های جنسی خطرناک و حتی آکروباتیک را امتحان کنید تا رابطه جنسی تان برای بار اول را واقعا خاطره انگیز کنید. اما نیازی نیست تا چیزی را امتحان کنید که به طور بالقوه ناراحت کننده است. اغلب بهتر است کار ساده را انجام دهید و آنچه را که برای شما و شریک جنسی تان مناسب است، انجام دهید.

شب زفاف , اموزش کردن
شب زفاف ,

8. در هنگام انجام رابطه جنسی، احوال شریک جنسی تان را جویا شوید

مونتاژ های ساکت رابطه جنسی در فیلم ها ممکن است این گونه تعبیر شود که افراد در طول رابطه جنسی به غیر از چند ناله در رابطه ناشی از شور و هیجان، با هم صحبت نمی کنند. در حقیقت، ارتباط در طول رابطه جنسی آن را سرگرم کننده تر و لذت بخش تر می کند. از شریک زندگی خود در طول رابطه جنسی بپرسید که حالش چگونه است. می توانید سوالاتی مانند موارد زیر را بپرسید:

آیا از این کار لذت می برید؟

آیا با این کار احساس راحتی می کنید؟

آیا ترجیح می دهید که زیپ لباس های همدگیر را باز کنیم؟

اگر احساس ناراحتی می کنید، می توانید از او بخواهید که دست نگه دارد، استراحتی کرده و یا پوزیشن را عوض کنید. اگر مطمئن نیستید که چه بگویید، از جملاتی مانند موارد زیر استفاده کنید:

من راحت نیستم. بیا این کار را متوقف کنیم.

من از این کار لذت نمی برم. بیا پوزیشن را عوض کنیم.

می توانیم این کار را راحت تر انجام دهیم؟

سخن آخر؟ صحبت کردن کلید این رابطه است.

چطور سوزش در اولین رابطه را کم کنم
چطور سوزش در اولین رابطه را کم کنم

تجربه ای که در اولین رابطه جنسی دارید قرار نیست در طول زندگی جنسیتان ادامه داشته باشد

با کسب تجربیات بیشتر در رابطه های بعدی می توانید احساسات بهتری را تجربه کرده و رابطه ای هیجان انگیز، لذت بخش و بیاد ماندنی داشته باشید.آماده تجربه های جدید باشید.

حتی ممکن است در طول اولین رابطه جنسی به ارگاسم نرسید

زنان معمولا در اولین رابطه جنسی خود ارگاسم را تجربه نمی کنند مگر این که واقعا خیلی خوش شانس باشید بنابراین انتظار تجربه اوج لذت جنسی در اولین رابطه کمی زیاده خواهی است.

همیشه قبل از شروع رابطه یک مکان بدون استرس را انتخاب کنید

اگر مدام نگران مطلع شدن دیگران از کاری که انجام می دهید باشید هرگز لذت نخواهید برد. بهترین کار این است که رابطه را در مکانی امن و در آرامش انجام دهید تا اعصاب شما آرام گرفته و رابطه جنسی برایتان لذت بخش تر باشد.

اموزش اولین رابطه جنسی

احساس گناه نداشته باشید

بسیاری از دختران جوان به خاطر از دست دادن بکارت احساس گناه می کنند ولی باید بدانید که این مساله یک روند کاملا طبیعی از تغییرات رو به جلو زندگی شماست و به جای احساس گناه سعی کنید از این که وارد مرحله جدیدی از زندگی شده اید و می توانید حس های خدادای جدیدی را تجربه کنید، لذت ببرید و نیازی نیست که از داشتن این رابطه خجالت بکشید.

برای هر اتفاق عجیب و غریبی آماده باشید

وقتی زن و شوهر هر دو بی تجربه هستند احتمال این که اتفاق عجیبی حین رابطه بیوفتد، وجود دارد. هیچ چیزی نباید شما را سرخورده کند. اگر اتفاق عجیبی حین رابطه پیش آمد مثل خارج شدن گاز یا شنیدن حرفی از شوهرتان که خوشتان نیاید، جدی نگرفته و از آن بگذرید. باید بدانید این اتفاقات کاملا طبیعی بوده و همه زوجین آن ها را تجربه می کنند.

با ناراحتی بعد از دست دادن بکارت کنار بیایید

در حالی که راه کار های زیادی برای کمتر شدن درد اولین رابطه وجود دارد ولی ممکن است بعد از آن دچار ناراحتی شوید. خبر خوب این است که برای مقابله با درد و خونریزی بعد از اولین مقاربت می توانید از مسکن های بدون نسخه استفاده کنید. اگر سنتان کمتر از 19 سال است از مصرف آسپرین اجتناب کنید. در صورتی که خونریزی داشتید بهتر است تا چند روز از پد بهداشتی استفاده کنید. فقط در صورتی که بعد از رابطه درد شدیدی داشتید باید به پزشک مراجعه کنید.

مسائل روانی مهم در برقراری اولین رابطه جنسی در ادامه بیان می شود :

تصمیم گرفتن برای اینکه در چه سنی و با چه کسی رابطه جنسی داشته باشید :

شما باید زمانی که می خواهید اقدام به برقراری رابطه جنسی کنید راجع به این دو سوال فکر کنید و به آنها جواب دهید یکی اینکه چه زمانی می خواهید این کار را انجام دهید و دوم اینکه با چه کسی می خواهید وارد رابطه شوید .
سن فرد برای برقراری اولین رابطه جنسی به موضوعات زیادی بستگی دارد مانند : مرد یا زن بودن ، فرهنگ جامعه ، ارزش‌های فردی و خانوادگی ، اعتقادات مذهبی ، فشار دوستان هم سن و سال ، انتخاب شخصی فرد ، پذیرش رابطه جنسی قبل ازدواج یا بعد از آن .
رابطه جنسی قبل ازدواج :

با توجه به ارزش های جامعه ای هم چون ایران که هنوز هم رابطه جنسی قبل ازدواج قابل پذیرش نیست و ممکن است در زندگی آینده فرد تاثیر بگذارد تصمیم گرفتن برای این کار باید با دقت انجام شود و آماده پذیرش عواقب آن باشید .
احساسی که در اولین رابطه جنسی تان داشته اید تا مدت های زیادی همراه شما باقی می ماند :

اینکه در چه سنی ، در کجا و با چه کسی و تحت چه شرایطی اولین رابطه جنسی تان را تجربه می کنید تاثیر زیادی در احساسات شما و طرز فکرتان در مورد رابطه جنسی خواهد داشت . به این موضوعات دقت کنید : ابطه از نوع عاشقانه بوده یا خیر ، از روی میل بوده است یا اجبار ، از نظر روحی و جسمی آمادگی این کار را داشته اید یا خیر ؟ ، رابطه موقت و گذرا بوده است یا ماندگار و طولانی ، قبل از ازدواج بوده است یا بعد از آن . توجه به این موارد اهمیت زیادی دارند ولی به تنهایی تعیین کننده نیستند و به طور کلی رابطه جنسی بری اکثر افراد خوشایند نیست به خصوص خانم ها .
ترس و اضطراب در اولین رابطه جنسی طبیعی است و در همه افراد وجود دارد و معاشقه و ایجاد احساس امنیت قبل دخول کمک زیادی به برطرف شدن آن می کند .

برچسب ها

دانش خانواده

اهداف راه اندازی دانش خانواده 1-آموزش صحيح بر پايه اصول اخلاقي در مسير عرف و شرع 2-جلوگيري از انحرافات اخلاقي جوانان و ارزش نهادن به خانواده و امر ازدواج 3-آموزش صحيح زوجهاي جوان در زمينه کليه مسايل زناشوئي و روابط جنسي

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن