دانش خانواده
روانشناسی🔞

زنم قهر کرده چیکار کنم برگرده | عشقم قهر کرده چیکار کنم

دانش خانواده دانش خانواده

برای برگرداندن زن به زندگی و شعله ور کردن مجدد نیروی عشق در وجود او باید چه کاری انجام داد؟ بسیاری از مردان با این مشکل نزد مشاورین مراجع می‌کنند که همسرشان به دلایل مختلف قهر کرده و تصمیم به جدایی دارد. در این شرایط بسیاری از افراد نمی‌دانند که برای منصرف کردن زن از تصمیم خود و بازگرداندن او به زندگی باید چه کاری انجام داد. یادگیری مهارت گفت و گوی موثر، تلاش برای شناخت موانعی که بر سر راه زندگی مشترک وجود دارند و تلاش برای حل و فصل منطقی آن‌ها از جمله کارهایی است که باید در این زمینه انجام شوند. در ادامه مقاله به طور کامل به این موضوع پرداخته‌ایم.

چرا زنان تصمیم به جدایی می‌گیرند؟

دلایل مختلفی می‌توانند باعث این شوند که زنان از زندگی مشترک خود ناامید شده و با وجود مخالفت‌هایی که از جانب همسرشان می‌بینند برای طلاق و جدایی اقدام کنند. از جمله مهم‌ترین دلایلی که در این زمینه وجود دارد می‌توان به احساس ناامنی در رابطه عاطفی، وجود شک و تردیدهایی در زمینه خیانت یا مواجهه با آن، درگیری با مشکلات مالی، وجود اختلاف‌های حل نشده و قدیمی، درگیری با خشونت خانگی، درگیری با آسیب‌های اجتماعی نظیر اعتیاد همسر و مسائل دیگری از این دست اشاره کرد. به همین دلیل توصیه می‌کنیم قبل از آن که دیر شود به مقاله راه های پایان دادن به دعواهای خانوادگی را مطالعه نمایید.

دلایل قهر و ناراحتی همسرتان را درک کنید

نخستین گام برای برگردان زن‌تان این است که دلایلی را که باعث شده او قهر کند و از خانه برود، درک کنید. بحث‌ها و کشمکش‌های عشاق گرفتاری‌هایی جزئی است که به راحتی می‌توان آنها را حل کرد. بااین حال جدا ماندن زن و شوهر بعد از ازدواج به چندین دلیل سخت است. اگر زن‌تان قهر کرده و به نظر می‌رسد که خیال برگشتن هم ندارد، محرک این قهر باید جدی باشد. شاید زن‌تان به خاطر یک دعوای تمام‌عیار، ناسازگاری ، بی‌ملاحظگی، خیانت و .. شما را رها کرده است.

اگر می‌خواهید همسر قهر کرده و رنجیده‌ی خود را برگردانید، دلیل قهر کردنش هر چه که باشد، باید به گذشته و به زمانی برگردید که از او خواستگاری کردید. یادتان بیاید که چطور مانند یک ملکه با او رفتار می‌کردید تا مبادا او را از دست بدهید. مانند یک جنتلمن رفتار کنید تا او را به یاد مردی بیاندازید که زمانی عاشقش شده بود.
برای برگرداندن او صبر و قاطعیت داشته باشید

اگر می‌خواهید زن‌تان را برگردانید، باید صبر و پشتکار داشته باشید تا عشق‌تان ببیند که شما به مرد جدید و بهتری تبدیل شده‌اید. ضمناً یادتان باشد که اگر زن‌تان عاشق شما نباشد، نمی‌توانید کاری کنید که عاشق‌‌تان شود. وقتی می‌خواهید ابراز عشق به همسرتان و برگرداندن او را تمرین کنید، مرزی را بین متقاعد کردن و مجبور کردن بکشید. غیرقابل تحمل نباشید. هر فردی حق دارد که هر جور دوست دارد، زندگی کند. اگر برای شما جایی در این زندگی جدید نیست، مانند یک مرد عاقل رفتار کنید و پا پس بکشید.
زندگیتان را متوقف نکنید

سعی کنید از این فرصت تنها ماندن به روش مثبتی استفاده کنید. ظرف چند روز از افسردگی و ترشرویی دربیایید، چون کارهای زیادی هست که باید انجام بدهید. روی خودتان متمرکز شوید. در انجام وظایف شغلی‌تان کوتاهی نکنید، ورزش کنید و در یک کلام زندگی کنید. سعی کنید شاد و قانع باشید. به این ترتیب وقتی برای آشتی کردن با زن‌تان تماس می‌گیرید، او مردی بااعتماد به نفس و محکم را می‌بیند که امواج مثبت از او ساطع می‌شود.

توصیه هایی برای برای برگشتن همسر

برای اینکه بتوانید همسرتان را به زندگی برگردانید و مجددا او را امیدوار کنید، کمک گرفتن از برخی راهکارها می‌تواند موثر باشد. در ادامه به چند مورد از مهم‌ترین آن‌ها اشاره کرده‌ایم. برای اطلاع از نکات پیش قدم شدن برای آشتی کلیک کنید.
1- مهارت گفت و گوی موثر را بیاموزید

حرف زدن صحیح در مورد مشکلات اولین قدمی است که باید در راستای برگرداندن همسر خود به زندگی بردارید. در بسیاری از مواقع زنان گزارش می‌کنند که همسرشان آن‌ها را درک نمی‌کند و حتی خبری از مشکلات اصلی آن‌ها ندارد. در نتیجه باید تلاش کنید تا گفت و گوی مستقیم، بدون تنش و موثر را یاد بگیرید. البته لازم است زمانی که هیجانات شدید در هردوی شما فروکش کرده به سراغ همسرتان بروید و اجازه دهید او آزادانه مشکلاتی که در زندگی احساس می‌کند را با شما در میان بگذارد.
2-زمان درستی را برای حل اختلافات انتخاب کنید

زمانی که برای حل اختلافات به سراغ همسرتان می‌روید، در واکنش‌های هردوی شما تاثیر بسزایی دارد. تلاش کنید گفت و گو و مذاکره را به زمانی موکول کنید که هردویتان از نظر شدت عصبانیت به وضعیت با ثباتی برسید. ممکن است زمانی که همسرتان از کوره در رفته و خشم زیادی را از خود نشان می‌دهد، هرگونه تلاشی ناکام بماند و شما احساس کنید شکست خورده‌اید یا غرورتان جریحه دار شده است.
3- از یک فرد بی طرف برای حل مشکلات خود کمک بگیرید

اگر احساس می‌کنید گفت و گوهایتان بی ثمر می‌ماند، از یک فرد بی طرف برای مطرح کردن مشکلات خود و همسرتان کمک بگیرید. معمولا والدین یا دوستان در این شرایط نمی‌توانند بی‌طرفی خود را حفظ کنند و همواره از یکی از طرفین جانبداری می‌کنند. این مسئله می‌تواند اختلافات را تشدید کرده و باعث دشوارتر شدن اوضاع شود. مشاوره گرفتن از یک روانشناس متخصص در حوزه زوج و خانواده در این موقعیت می‌تواند تا حد زیادی به شما کمک کند. برای کسب اطلاعات در زمینه مشاوره خانواده کلیک کنید.
4-برای حل مشکلات صبور باشید

در اکثر مواقع مشکلات مهمی زمینه ساز تصمیم زن برای قهر و جدایی هستند. برای مثال مسائلی نظیر مواجهه با خیانت یا اختلافات عمیق عاطفی یک شبه قابل ترمیم نیستند. در نتیجه لازم است که برای ساختن مجدد زندگی مشترک خود، به همسرتان فرصت داده و صبوری بیشتری در این باره به خرج دهید.
5- برای جلب مجدد اعتماد همسرتان تلاش کنید

برای اینکه همسرتان مجددا به زندگی برگردد، باید اعتمادش را جلب کنید و به او اطمینان دهید که می‌توانید با کمک هم برای ساختن مجدد رابطه‌تان تلاش کنید. در همین راستا لازم است نگرانی‌های زن را درک کرده و راه حل‌هایی برای رفع آن‌ها پیدا کنید. شرکت در جلسات زوج درمانی با یک روانشناس به شما کمک می‌کند تا قدم‌های موثرتری در این زمینه بردارید.
6- از دادن وعده های بی پایه و اساس خودداری کنید

برای اینکه همسرتان را به زندگی برگردانید از دادن وعده‌های بی پایه و اساس خودداری کنید. در واقع باید قبل از قول دادن، ابتدا توانایی‌های خود را بسنجید و سپس آن را مطرح کنید. ناتوانی در عمل کردن به وعده‌ها باعث می‌شود که همسرتان در تصمیم خود برای جدایی مصمم‌تر از قبل شود و اعتمادش را بیش از پیش از دست بدهد.
7-معذرت خواهی را به عنوان ضعف در نظر نگیرید

بسیار اهمیت دارد که اگر اشتباهی مرتکب شده‌اید، به موقع آن را بپذیرید و برای جبران آن قدمی بردارید. یک باور غلط عمومی که در بین بسیاری از افراد رواج دارد این است که معذرت خواهی را مترادف با ضعف می‌دانند. این در حالیست که توانایی پذیرش اشتباهات بیانگر ظرفیت روانی بالای فردی است که می‌خواهد برای جبران اشتباهات کاری انجام دهد.

سوالات متداول
– قهر بیش از حد زنان چه علتی دارد؟

قهر کردن نوعی پرخاشگری منفعلانه و بیانگر وجود خشم و ناراحتی‌های حل نشده است. برخی افراد که مهارت‌های ارتباطی و حل تعارض پایین‌تری دارند بیش از سایرین به قهر کردن روی می‌آورند.

منبع : هنر زندگی و رادیو عشق

برچسب ها

دانش خانواده

اهداف راه اندازی دانش خانواده 1-آموزش صحيح بر پايه اصول اخلاقي در مسير عرف و شرع 2-جلوگيري از انحرافات اخلاقي جوانان و ارزش نهادن به خانواده و امر ازدواج 3-آموزش صحيح زوجهاي جوان در زمينه کليه مسايل زناشوئي و روابط جنسي

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن