دانش خانواده
روانشناسی🔞

سکس ضربدری | دلایل تمایل به رابطه جنسی ضربدری

دانش خانواده دانش خانواده
سکس ضربدری | دلایل و پیامدهای رابطه جنسی ضربدری
سکس ضربدری | دلایل و پیامدهای رابطه جنسی ضربدری

سکس ضربدری به چه معناست؟ چه کسانی اقدام به ایجاد رابطه جنسی ضربدری می‌کنند؟ آیا افرادی که رابطه جنسی ضربدری دارند دارای اختلال جنسی هستند؟ این روزها صحبت از رابطه جنسی ضربدری بیشتر از گذشته به گوش می‌خورد. بیشتر شدن رابطه جنسی ضربدری، نگرانی‌هایی به دنبال خودش دارد. برخی از افراد دل مشغول آسیب‌های آن هستند و برخی با آن درگیر هستند. در صورتی که یکی از شرکای جنسی علی رغم میل باطنی و به علت ترس از دست دادن یار خود، به روابط جنسی ضربدری تن دهد، این آسیب‌ها بیشتر نیز می‌شود و احساس ناامنی شدیدی را تجربه خواهد کرد. حسادت، درگیری و تنش بعد از این گونه روابط دور از تصور نیست. در این مقاله درباره رابطه جنسی ضربدری، پیامدها و واقعیت های مربوط به آن صحبت خواهیم کرد.

سکس ضربدری

رابطه جنسی یکی از منابع لذت برای انسان است. یکی از ویژگی‌های خاص انسان این است که آمیزش جنسی را برای لذت انجام می‌دهد و مانند سایر حیوانات هدفش صرفا تولید مثل نیست. پس بر اساس یک اصل کلی رابطه جنسی خوب است که هر دو طرف آن لذت ببرند و رضایت داشته باشند. رابطه جنسی ضربدری نوعی از رابطه جنسی است که در آن یک زوج با توافق یکدیگر، افراد دیگری را وارد رابطه جنسی خود می‌کنند، که معمولا آن افراد، خودشان یک زوج هستند اما اشکال دیگر آن وارد کردن تنها یک زن و یا یک مرد به رابطه است.


دلایل سکس به صورت ضربدری

فانتزی‌های جنسی، از علل اصلی این شکل از رابطه است. فانتزی‌ها، تصورات ما و خواسته‌های ما از رابطه جنسی در دنیای خیال هستند که لزوما دوست نداریم آن‌ها را وارد دنیای عمل بکنیم. قدرت این فانتزی‌ها معمولا زیاد است و موجب برانگیختگی جنسی می‌شود. ممکن است برای محتوای برخی از این فانتزی‌ها احساس شرم بکنیم یا بترسیم. ولی باید گفت که همه انسان‌ها فانتزی‌های خاص خود را دارند.

داشتن چنین فانتزی‌هایی می‌تواند ریشه در دوران کودکی داشته باشد. یکی از فانتزی‌ها این است که فرد دوست دارد در رابطه با شریک جنسی اش، فرد دیگر یا افراد دیگری را هم وارد کند. برخی از افراد مایلند که این فانتزی خود را به دنیای واقعی بیاورند و این پیشنهاد را به شریک جنسی خود می‌دهند. یکی دیگر از دلایلی که افراد برای این کار می‌آورند، تنوع بخشیدن به رابطه جنسی شان است. آن‌ها اعتقاد دارند با این کار، هنیازشان به تنوع برطرف می‌شود.

پیامدهای سکس ضربدری

رابطه جنسی ضربدری مانند هر رابطه جنسی پر خطر و ناسالم دیگری، معایب و ریسک‌های مربوط به خودش را دارد. اگر در این فضا پیشگیری از بارداری یا به طور کلی نکات بهداشتی رعایت نشود، افراد در معرض بیماری‌های مقاربتی و بارداری‌های ناخواسته قرار می‌گیرند. این نوع رابطه ممکن است بر روابط زناشویی زوج تاثیر منفی بگذارد. اگر یکی از طرفین ناراضی باشد و صرفا به خاطر ترس از دست دادن همسرش راضی شود و یا به طور کلی با نارضایتی وارد رابطه جنسی ضربدری شود پیامدهای نامناسبی را می‌توان متصور شد. حسادت‌هایی که در این بین گریبان گیر زوجین می‌شود، ممکن است خود را در ابعاد دیگری از زندگی زناشویی شان نشان دهد. صرف مطرح کردن این امر با شریک جنسی ممکن است باعث ایجاد حس ناامنی در فرد مقابل شود. یک طرف فکر کند که برای ارضای نیازهای همسرش کفایت لازم را ندارد، به قدر کافی جذاب نیست.

روابط جنسی به صورت ضربدری در واقعیت

طبق پژوهش‌های صورت گرفته، همه افراد به این عواقب نامناسب دچار نمی‌شوند. برخی از زوجین در واقعیت به این شکل از رابطه روی می‌آورند، زوجی که می‌خواهند وارد رابطه کنند را به خوبی انتخاب می‌کنند و نهایتا در مورد تمام مسائل و جنبه‌های آن از قبل، با هم صحبت می‌کنند و به توافق می‌رسند. در طی تحقیقات انجام شده در آمریکا کسانی که اقدام به ایجاد چنین روابطی می‌کنند، سطح رضایت زناشویی بالاتری را نشان دادند. اما آیا می‌توان تنها با چند تحقیق و مطالعه چنین روابطی را تایید یا رد کرد؟

زمانی که پیشنهاد سکس ضربدر دریافت کردید چه کنید؟

نکته حائز اهمیت این است که رابطه جنسی باید موجب لذت فرد شود، و اگر قرار است چنین نباشد و شما لذت نبرید و صرفا به خاطر خواسته شریکتان به آن تن بدهید، به خود آسیب‌های جبران ناپذیری خواهید زد. اول از همه صحبت‌های شریکتان را گوش کنید و ببینید درست متوجه شده اید یا خیر. بعد بررسی کنید ببینید آیا مایل به این کار هستید؟ با خودتان صادق باشید. اگر دچار رنجش شده اید، در مورد احساساتتان با همسرتان صحبت کنید. اگر نمی‌خواهید آن را قبول کنید، قاطعانه و با صراحت بیان کنید. . علت را بررسی کنید. چرا همسرتان چنین پیشنهادی داده است؟ در مورد مسائل و مشکلات با هم صحبت کنید. اگر فکر می‌کنید نمی‌توانید آن را مدیریت کنید، کمک تخصصی از یک روانشناس و زوج درمانگر می‌تواند گزینه خوبی باشد.

مشکلات روابط ضربدری

مشکلات روابط ضربدری ریشه در انگیزه جنسی، تعهدات زناشویی و کیفیت روابط بین زوج ها دارد.

که همه آنها از همسران متفاوت است و از فرد به فرد ریشه متفاوت دارد.

روابط جنسی همیشگی رابطه یک زن و شوهر است.

آنها باید یک فرد را به عنوان یک شریک انتخاب کنند.

مشکلات روابط ضربدری

نگهداری امور زناشویی را می توان از طریق پرسش .

آیا در زندگی شما یک مرد یا زن وجود دارد که واقعا دوستش دارید؟بررسی کرد.

رابطه جنسی ضربدری چیست؟

در این نوع رابطه جنسی، رابطه شامل بیش از دو یا تعداد بیشتری از زوج ها است.

به طوری که برخی از مردم اجازه می دهند .همسر و یا شریک خود به رابطه جنسی با شخص دیگری روی آورد .و همزمان نیز از شریک جنسی فرد مقابل بهره ببرد.و این اجازه را می دهد تا آنها احساس لذت و حتی رضایت کنند!آیا ممکن است که مردان در چنین روابطی به سادگی از رابطه خود خسته شوند؟این نوع ارتباط قطعا بر روحیه و ازدواج تاثیر می گذارد.اگر یادگیری و آموزش به منظور بهبود روابط زناشویی جایگزین چنین انتخاب ها و انگیزه هایی شود.

می تواند از بروز این گونه روابط ناهنجار توسط خانواده ها و زوج ها جلوگیری کند.تاریخچه روابط جنسی ضربدری به گذشته های دور بر می گردد.از لحاظ تاریخی، ریشه های این نوع رابطه در روم باستان باستان است.این نوع رابطه به عنوان سبک مشترک و سنت در میان مردم آن زمان انجام می شد.از زمان ایجاد یک انقلاب جنسی در اروپا، این رابطه به سبک جدید تبدیل شده است.در قرن هجدهم، روابط جنسی اینگونه در میان مشاهیر و روشنفکران اروپایی شایع شد.با نزدیک شدن به اواسط قرن نوزدهم، نیز این رابطه ها در میان برخی از مردم آلمان گسترش یافت.

ریشه تاریخی روابط ضربدری

اما در قرن حاضر، با گسترش و ایجاد فضای مجازی و امکانات رسانه ای.شریک زندگی خود را با یک فرد جدید به اشتراک می گذارند.و انگیزه های بسیاری در پشت این داستان وجود دارد.اما با نگاه دقیق، ریشه آن را می توان در خارج از اروپا جستجو کرد.روابط ضربدری در قبل از اسلام نیز جای بحث دارد.با نگاهی به دوران پیش از اسلام، می توان از برهم زدن گرایش جنسی جامعه معاصر سخن گفت.اگر ما می گوئیم که در دوره پیش از اسلام، ممکن است برهم کنش و حتی سایر انواع روابط .و پدیده های رخ داده باشد، ما به طور ناگهانی چنین گفتیم.

روابط ضربدری در میان اعراب

در میان اعراب دوران قبل از اسلام، چندین نوع ازدواج وجود داشته است.که بسیار دور از امور رسمی و پذیرفته شده ازدواج های کنونی است.در آن زمان یک ازدواج همجنس گرا وجود داشت.اما بعضی از آنها در آن زمان قانونی و مذهبی بودند.اما برخی از آنها الگوی های عجیب و غریب را از خانه تا ایل، و قبیله به قبیله منتقل کردند.سنت ها و نوع ازدواج ها و روابط جنسی یکی از مسائلی است.که با قانون مدنی اعلام شده توسط پیامبر (صلی الله علیه وآله) مطابقت ندارد .و بنابراین مخالفت پیامبر (ص) را به دنبال داشته است.از دیدگاه برخی افراد، با توجه به تاریخ آن دوره و تلاش پیامبر.
برای تغییر قوانین دوران قبل از اسلام عرب، روشن است .که پیامبر (ص) در آن زمان کار بسیار خوبی انجام داده است.این کار بزرگ نشان می دهد که ازدواج پذیرفته شده است.اسلام اکنون مرز میان آداب و رسوم قبیله ای و الگوی اسلام است.

برچسب ها

دانش خانواده

اهداف راه اندازی دانش خانواده 1-آموزش صحيح بر پايه اصول اخلاقي در مسير عرف و شرع 2-جلوگيري از انحرافات اخلاقي جوانان و ارزش نهادن به خانواده و امر ازدواج 3-آموزش صحيح زوجهاي جوان در زمينه کليه مسايل زناشوئي و روابط جنسي

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن