دانش خانواده
پزشکی و سلامت🔞

قرص تاخیری | بهترین داروهای تاخیری چیه؟

دانش خانواده دانش خانواده
انواع قرص تاخیری و عوارض آنها
انواع قرص تاخیری و عوارض آنها

یکی از بزرگترین دغدغه های مردان در رابطه جنسی زود انزالی است و بسیاری از مردان به دنبال دارو و قرص تاخیری برای حل مشکلشان هستند. زود انزالی و سردی در روابط، نارضایتی، احتمال خیانت و طلاق را افزایش می دهد و در نهایت ممکن است منجر به فروپاشی نظام خانواده شود. برخی از مردان برای درمان این عارضه به مصرف قرص های تاخیری روی می آورند. گرچه این داروها مشکلات زودانزالی مردان را تا حدی رفع می کنند اما به دلیلی عوارض این قرص ها نباید در دراز مدت از آن ها استفاده کرد. در عوض می‌توان از روش ها و تکنیک‌های مختلف در درمان زود انزالی استفاده کرد. مشاوره جنسی به شما این امکان را می دهد تا به جای قرص ها، روش های موثرتری را جایگزین کنید.

قرص های تاخیری در درمان زودانزالی عبارت اند از :

قرص های تاخیری در درمان زودانزالی
قرص های تاخیری در درمان زودانزالی

ساده ترین راه حل برای درمان زود انزالی، استفاده از داروهای تاخیری است البته استفاده از این داروها عوارض زیادی به دنبال دارد. یکی از عمده ترین مشکلات پس از قطع مصرف قرص های تاخیری بازگشت زودانزالی با شدت بیشتر است. از دیگر عوارض کلی این قرص ها اختلال پریاپیسم (نعوظ مانا)، تغییر در دید و شنوایی، آبریزش بینی، درد بدن، سرگیجه، مشکلات گوارشی و… است.

داروهای درمان زودانزالی | قرص تاخیری

در واقع داروهای مختلفی با دیگر اهداف درمانی بر زود انزالی تاثیر دارند. از این داروها برای درمان زود انزالی نیز استفاده می شود، که در ادامه هر کدام را به اختصار شرح داده ایم:
مهارکننده‌های انتخابی بازجذب سروتونین

داروهای مهارکننده بازجذب سروتونین یک نوع قرص تاخیری است که برای زیاد شدن مدت زمان رابطه جنسی و درمان زود انزالی از آن استفاده می کنند. مصرف این دارو همراه با عوارض جانبی است که در هر فردی به صورت متفاوت بروز پیدا می کند. این داروها بهتر است بعد از وعده غذایی مصرف شوند.
قرص تاخیری پاروکستین

پاروکستین
پاروکستین

داروی پاروکستین علاوه بر درمان افسردگی، در درمان زود انزالی هم به کار می رود. این دارو باعث افزایش آرامش در فرد می شود. اگر مصرف این قرص ها در بازه زمانی 6-3 هفته بهبودی در زود انزالی حاصل نکرد یا عوارض جانبی قرص زیاد شد، باید داروی دیگری تجویز شود.

عوارض پاروکستین: تهوع، افزایش یا کاهش وزن، سردرد، خشکی دهان، افزایش تعریق، یبوست، لرزش، اختلال در نعوظ، خواب‌آلودگی، کاهش اشتها و گیجی از عوارض این قرص می‌باشد.

قطع ناگهانی پاروکستین می‌ تواند باعث ایجاد سندرومی شود که با علائمی مانند گیجی، ضعف، تهوع، سردرد، افسردگی، اضطراب، بی‌ خوابی، تمرکز ضعیف، علائم تنفسی فوقانی، پارستزی و علائم مشابه میگرن همراه شود. برای اطلاع بیشتر درباره این دارو بر روی پاروکستین کلیک کنید.

کاندوم می خوایی ؟ کلیک کن

قرص تاخیری سرترالین

سرترالین
سرترالین

سرترالین یکی دیگر از داروهای ضد افسردگی است که به عنوان قرص تاخیری هم استفاده می شود. اگر بهبودی در زودانزالی با مصرف این قرص در بازه زمانی 6-3 هفته حاصل نشد یا عوارض جانبی قرص زیاد باشد باید داروی دیگری تجویز شود.

عوارض سرترالین: کاهش تمایلات جنسی، تاخیر در انزال، خونریزی‌های غیرطبیعی (نقاط قرمز در سطح پوست)، گرفتگی و پرش ناگهانی عضلات، تب، سرگیجه، خشکی دهان، افزایش احساس تشنگی، خستگی، تغییرات ناگهانی در خلق، تپش قلب، احساس خارش در پوست، تهوع، احساس منگی و ناراحتی معده. برای اطلاع بیشتر درباره این دارو بر روی سرترالین کلیک کنید.
قرص تاخیری سیتالوپرام

سیتالوپرام از داروهایی ست که در درمان اختلالات خلقی و اضطرابی به کار گرفته می شود. اگر مصرف این قرص ها در بازه زمانی 6-3 هفته بهبودی در زود انزالی حاضل نکرد یا عوارض جانبی قرص زیاد باشد باید داروی دیگری تجویز شود.

عوارض سیتالوپرام: اسهال، یبوست، خشکی دهان، احتباس ادرار، بی خوابی، اختلالات جنسی، تهوع، تاری دید، اختلال ادراک، اشکال در تنفس، تکرر ادرار، یبوست، کاهش فشار خون، آبریزش بینی، تعریق زیاد، لرزش، کاهش اشتها، تغییر در توانایی های جنسی، بزرگ شدن مردمک.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیتالوپرام کلیک کنید.
قرص تاخیری فلوکستین

فلوکستین داروی دیگری است که در درمان افسردگی و زود انزالی تجویز می شود. اگر مصرف این قرص ها در بازه زمانی 6-3 هفته بهبودی در زود انزالی حاصل نکرد یا عوارض جانبی قرص زیاد باشد باید داروی دیگری تجویز شود. این دارو بهتر است صبح ها مصرف شود در غیر این صورت ممکن است خواب فرد مختل شود.

عوارض فلوکستین: اضطراب، خشکی دهان، بی خوابی و لرزش، حالت تهوع، عصبانیت، تعریق، خواب آلودگی، عوارض پوستی، رویاهای غیر معمول.

قرص تاخیری وگادول

وگادول
وگادول

وگادول دارویی نیمه گیاهی و ترکیبی است و زود انزالی را به تاخیر می اندازد و از ترکیب ترامادول با سیلدنافیل تهیه می شود. این دارو در دسته مواد مخدر قرار می گیرد چون در دراز مدت باعث ایجاد وابستگی می شود. معمولا به صورت غیر مجاز فروخته می شود. در هیچ داروخانه ای به فروش نمی رسد و به هیچ عنوان توصیه نمی شود. این دارو در هند ساخته می شود و به صورت اینترنتی به فروش می رسد.

عوارض وگادول: سکته قلبی ناگهانی، سکته مغزی، از دست رفتن بینایی و شنوایی، افزایش فشار چشم و سو هاضمه.

کاندوم می خوایی ؟ کلیک کن

قرص تاخیری داپوکستین

داپوکستین

داپوکستین نوعی مهار کننده باز جذب سروتونین (SSRI) است که به صورت اختصاصی برای درمان زود انزالی استفاده می شود. این دارو برای مردان در دامنه سنی 18 تا 64 سال استفاده می شود. جنبه منفی این داروها این است که فرد باید به صورت روزانه آن را مصرف کند تا به نتیجه برسد. این دارو زمان انزال را افزایش داده و کنترل فرد بر انزال بیشتر می شود.

عوارض داپوکستین: تغییرات خلق، ضعف و خستگی، تعریق بیش از حد، اسهال، یبوست، سرگیجه، تاری دید، سو هاضمه، نفخ معده، احساس لرزش، کابوس شبانه
داروهای ضد افسردگی سه حلقه‌ای

داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای علاوه بر درمان افسردگی در درمان زود انزالی هم استفاده می شود. کلومی پرامین ازجمله داروهایی است که برای این منظور به کار برده می شود که اثر مهاری قوی تری بر بازجذب سروتونین دارد.

عوارض SSRI: خشکی دهان، افزایش وزن و اشتها، تاری دید، افت فشار وضعیتی، آریتمی قلبی و تشنج، مشکلات گوارشی

قرص تاخیری سیالیس
قرص تاخیری سیالیس

قرص تاخیری سیالیس

قرص‌ تاخیری سیالیس عملکردش مشابه ویاگرا بوده اما بسیار قوی تر از آن است. ماده تأثیر گذار اصلی آن تادالافیل است که موجب نعوظ (سفت و راست شدن) آلت شده و تا حدودی در تأخیر در انزال نیز موثر است!

معمولاً سیالیس بصورت یک قرص ۳۰ تا ۴۰ دقیقه قبل از مقاربت مصرف میشود!

عوارض احتمالی :

مصرف بیشتر از یک بار در روز قرص تاخیری سیالیس به هیچ عنوان توصیه نم‌شود. مصرف بیش از حد تادالافیل منجربه دردهای قفسه سینه، منگی، ضربان نامنظم قلب و تورم پاها و اختلال در دید میشود!

کپسول تقویت جنسی اگزوتیک پلاس مارنیز

نحوه مصرف:

روزانه ۱ تا ۲ کپسول قبل از غذا

ترکیبات مهم:

✔ گیاه جین سینگ کره ای برای بهبود عملکرد قوای جنسی

✔ گیاه گوارانا جهت افزایش توان و تحریک پذیری جنسی

✔ ماده مغذی Royal jelly که غذای ویژه ملکه زنبور عسل بوده و یک انرژی طبیعی با اثرات شگفت انگیز است.

✔ اسید آمینه تورین که در ارضاء روانی و تحریک پذیری جنسی نقش موثری دارد.

موارد احتیاط :

✔ در صورت بارداری و شیردهی و نیز مصرف همزمان با داروهایی همچون وارفارین و دیگوکسین با پزشک خود مشورت نمایید.

✔ در افراد مبتلا به آسم یا آلرژی شدید با احتیاط مصرف شود.

کپسول تقویت جنسی جنسینگ پلاس ESI
کپسول تقویت جنسی جنسینگ پلاس ESI

نحوه مصرف:

روزانه یک کپسول، همراه با یک لیوان آب، ترجیحاً صبج ها یا در زمان خستگی مصرف نمائید.

موارد احتیاط:

✔ در صورت وجود هرگونه حساسیت، بیشتر از دوز پیشنهادی روزانه مصرف نگردد.

✔ در دوران بارداری و شیردهی با نظر پزشک مصرف شود.

قرص تاخیری کلومی پرامین

مطالعات نشان میدهد کلومی پرامین، در درمان زود انزالی مؤثر است ولی به علت عوارضی مانند اختلال دید، خشکی دهان مصرف آن محدود شده است. این قرص تاخیری با مختل کردن بازجذب سروتونین در مغز منجربه افزایش سروتونین شده و موجب تاخیر در انزال میشود.

قرص تاخیری گیاهی کیمیاگر

کپسول تاخیر جنسی کیمیاگر یک محصول گیاهی است که براساس طب سنتی تهیه شده است و با کم کردن حساسیت اندام تناسلی در درمان انزال زودرس می توان بهره گرفت.گیاه Tamarindus Indica و سایر گیاهان دارویی از طب سنتی ایران، چین و هند مواد تشکیل دهنده این قرص میباشد.

مقدار مصرف: ۱ تا ۲ کپسول، ۲ تا ۲/۵ ساعت پیش از مقاربت

عوارض جانبی احتمالی :

✔ این دارو قابض است، لذا امکان انقباضات شکمی، یبوست و دل درد وجود دارد.

✔ این کپسول نباید همزمان با مواد اسیدی مانند آبلیمو یا سرکه مصرف شود، زیرا موجب خنثی شدن تأثیرات دارو میگردد.

قرص تاخیری گیاهی آفرودیت

قرص آفرودیت از گیاهان خشک میوه خارخاسک، زنجبیل، زعفران، دارچین تهیه می شود. در درمان ناتوانی های جنسی، افزایش تمایلات جنسی و درمان زودانزالی استفاده می شود.

هر ۲ میلی لیتر حاوی عصاره خشک گیاهان زیر است:

✔ میوه خارخاسک ۴۰ میلیگرم

✔ زنجبیل ۱۲/۲۷ میلیگرم

✔ زعفران ۳ میلیگرم

✔ دارچین ۱۱ میلیگرم

نحوه مصرف:

یک قرص آفرودیت ۳ بار درروز بعداز غذا میل شود. برای نتیجه بهتر میتواند بطور مستمر مصرف شود.

موارد منع مصرف :

مصرف دارو در بیماران با مشکلات قلبی، بیماران مبتلا به کمبود فشار خون و بیمارانی که به اسانس های گیاهی حساسیت دارند باید با احتیاط انجام شود.

عوارض جانبی احتمالی :

بیمارانی که نسبت به اسانس‌های گیاهی حساسیت دارند، لازم است آنرا با احتیاط مصرف نمایند.

درمان مشکلات جنسی ناشی از ترک اعتیاد

بسیاری از افراد به دلیل مشکلات جنسی شان به سمت مصرف داروهایی چون ترامادول و یا مواد مخدر می روند. در حالی که این مواد تنها برای مدت کوتاهی می توانند موثر باشند و بعد از مدتی موجب تشدید مشکلات جنسی فرد می شوند. خوشبختانه تکنیک هایی چون مسترز و جانسون بدون استفاده از دارو می توانند موجب بالا رفتن کیفیت رابطه بشوند. برای اطلاع از روش درمان مشکلات جنسی بعد از ترک اعتیاد کلیک کنید.

درمان زودانزالی با استفاده از داروهای موضعی

کرم‌ها و داروهای بی‌حس کننده یکی از کم خطرترین داروهایی هستند که برای درمان اختلالات جنسی استفاده می شود. این کرم های موضعی باعث کاهش حساسیت و تحریک پذیری آلت می شوند که نتیجتا به تاخیر در انزال کمک می کنند. این داروها عوارض جانبی کمی به دنبال دارند از جمله این داروها می توان به لیدوکائین و پریلوکائین اشاره کرد. که به صورت اسپری یا کرم می باشد. این دارو ها با بی حس کردن ناحیه تحریک پذیر در آلت، از زود انزالی جلوگیری می کند و ممکن است از لذت جنسی کم کند. در واقع اثر درمانی خود را با تحریک کردن عصب ها یا روان ایفا نمی کند.

با توجه به مطالب گفته شده درمان های متعدد و داروهای مختلفی برای درمان وجود دارند که انتخاب را برای شما سخت می کنند. مشاوره جنسی از مرکز مشاوره حامی هنر زندگی به شما این امکان را می دهد که مطمئن‌ترین و کم خطرترین درمان را انتخاب نمایید.

سوالات متداول برخی از کاربران به شرح زیر است :

بهترین قرص های تاخیری را چگونه انتخاب کنیم؟

با توجه به داروهایی که ذکر کردیم، هر کدام دارای فواید و عوارضی هستند. مصرف بلند مدت هر کدام بدون عارضه نبوده و می تواند شدت مشکل را نیز دو چندان بکند. بنابراین هر کدام می توانند در ابتدای امر داروی مناسبی باشند، اما نمی توان از آن ها به عنوان راهی برای برطرف کردن مشکل استفاده کرد. به همین دلیل در نهایت بهترین و مطمئن ترین راه دریافت مشاوره جنسی است.

آیا همه قرص های تاخیری در درمان انزال زودرس موثر است؟

ویاگرا، وادنافیل و تادالافیل داروهایی هستند که برای درمان اختلال نعوظ استفاده می شوند. این داروها توسط سازمان غذا و داروی آمریکا برای درمان زود انزالی تایید نشده اند. گرچه این داروها انزال را به تاخیر نمی اندازند ولی به فرد کمک می کنند تا بعد از انزال زودرس در فاصله یک ربع تا نیم ساعت بعد دوباره قدرت نعوظ را داشته باشند و در بار دوم انزال با تاخیر بیشتری انجام می شود. در واقع به نعوظ دوباره بعد از انزال کمک می کند. در این شرایط شاید شریک جنسی رضایت بیشتری داشته باشد.

عوارض مهار کننده های فسفودی استراز نوع 5: سرگیجه، سر درد، دید ناواضح، اسهال، عوارض پوستی، عفونت دستگاه ادراری، افت شدید فشار خون، آریتمی بطنی، سکته مغزی، افزایش فشار داخل چشم.

نتیجه گیری

باید در نظر داشت که ریشه بسیاری از ناتوانی های جنسی به برخی بیماری ها مثل فشار خون بالا، دیابت، عدم تعادل هورمونی، مشکلات قلبی و… مربوط است. حتی عوارض بعضی از داروها مثل داروهای ضد فشار خون، روانگردان ها در بروز احتلالات جنسی موثر است. در پاره ای موارد هم، افسردگی، اضطراب و عدم اعتماد به نفس منجربه انزال زودرس در آقایان میشود. بنابراین قبل از تصمیم به استفاده از قرص تاخیری لازم است نسبت به موارد فوق اطمینان حاصل کنید. و حتما به پزشک مراجعه کنید .در حال حاضر خرید کاندوم تاخیری ، انواع ژل و اسپری تاخیری گزینه های مناسب تر و سالم تری به نظر می رسد.

 
 

 

 

برچسب ها

دانش خانواده

اهداف راه اندازی دانش خانواده 1-آموزش صحيح بر پايه اصول اخلاقي در مسير عرف و شرع 2-جلوگيري از انحرافات اخلاقي جوانان و ارزش نهادن به خانواده و امر ازدواج 3-آموزش صحيح زوجهاي جوان در زمينه کليه مسايل زناشوئي و روابط جنسي

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن